ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12398110
*
nr 1239 8110
Spegel
mahogny, 133x57
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2019
kl 20:08:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/3 14:35:09
1
1.600 kr
4/3 18:27:19
2
700 kr
4/3 18:27:19
1
800 kr (Budbetjänt)
4/3 18:27:38
2
1.000 kr
4/3 18:27:38
1
1.100 kr (Budbetjänt)
4/3 18:27:51
2
1.500 kr
4/3 18:27:51
1
1.600 kr (Budbetjänt)
4/3 18:28:08
2
2.000 kr
4/3 18:31:08
1
1.800 kr
4/3 18:31:08
2
1.900 kr (Budbetjänt)
4/3 18:32:05
1
2.000 kr
4/3 18:32:05
2
2.000 kr (Budbetjänt)
4/3 18:33:53
1
2.200 kr
4/3 18:39:33
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1239 8110
Spegel
mahogny, 133x57
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/3 14:35:09 | 1 | 1.600 kr |
4/3 18:27:19 | 2 | 700 kr |
4/3 18:27:19 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
4/3 18:27:38 | 2 | 1.000 kr |
4/3 18:27:38 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
4/3 18:27:51 | 2 | 1.500 kr |
4/3 18:27:51 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
4/3 18:28:08 | 2 | 2.000 kr |
4/3 18:31:08 | 1 | 1.800 kr |
4/3 18:31:08 | 2 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
4/3 18:32:05 | 1 | 2.000 kr |
4/3 18:32:05 | 2 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
4/3 18:33:53 | 1 | 2.200 kr |
4/3 18:39:33 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58